Blog

Welcome to our travel blog, a digital sanctuary for wanderlust souls and globe-trotting enthusiasts.

Qyteti i bukur i Pejës

Qyteti i Pejës në Kosovën është një nga qytetet më të mëdha në vend. Me një histori të gjatë që kthehet deri në antikitet, qyteti i Pejës ende qëndron për traditën dhe kulturën.

Përveç këtyre elementeve domethënës, Peja ofron peizazhe të gjera natyrore që i ngjajnë një libri me figura. Jo larg janë Malet e Rugovës, të cilat mahnitin çdo shëtitës si në dimër ashtu edhe në muajt e verës.

Qyteti i Pejës

Sot qyteti i Pejës është një qytet modern. Nëse doni të përjetoni diçka gjatë natës, Peja është vendi i duhur për ju. Si në të gjitha qytetet shqiptare, këtu ka edhe një kulturë kafeneje. Sidomos në muajt e verës, qyteti i Pejës tërheq turma të të gjitha moshave të cilët i shijojnë mbrëmjet e tyre sipas stilit të Pejës në maksimum.

Qyteti i Pejës

Vizito Pejën e bukur direkt me një…

Fluturim për në Prishtinë

Other Articles

Fluturimet për Shkup

Gjeni bileta të lirë tani për një fluturim per Shkup dhe shumë aeroporte të tjera! Siguroni vetes një fluturim spontan drejt vendit më të ri në

Bileta për Prishtinë

Gjeni bileta të lira për Prishtinë nga Düsseldorf, Stuttgart, Mynih, Berlin, Cyrih dhe shumë aeroporte të tjera!    Kosova qëndron për atraksione të panumërta dhe

Atraksionet e Prishtinës

Kryeqyteti qendror – Prishtina – i vendit më të ri të Evropës, Kosovës, është gjithashtu zemra e tij. Rreth 150,000 njerëz jetojnë në Prishtinë, nga

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.